+90 212 291 2091 drnezihkaraca@gmail.com P.tesi - Cuma 09.00 - 18.00

Yüz Gençleştirme / Helios II (Dövme Silme) Hakkında Bilmek İstediğiniz Herşey

Cildin gençleşmesi, dövmelerin yok edilmesi ve uzun süre güneşe maruz kalınması neticesinde oluşan güneş lekeleri ayrıca yaşlılık lekeleri için ideal çözümler üreten Helios II, dünyanın ilk Q-switched fraksiyonel lazeridir. Helios II sahip olduğu avantajlı özellikleriyle maksimum düzeyde etki sağlarken, işlem sonrası komplikasyon oluşma riskini minimuma indirger.

Tedavi seanslarının kısalmasını sağlayan long pulse özelliği, dünyada yalnızca, Helios II’de bulunmaktadır. Dövmelerin silinmesi ve cilt lekeleri öncelikli olmak üzere birçok cilt hastalığının tedavisinde kullanılan, en hızlı ve en etkili çözümü üreten lazer cihazı Helios II, sahip olduğu fraksiyonel özelliklerle de diğer Q-switched lazerlerden ayrılır.

Piyasada mevcut olan diğer Q-switched lazerler, dövme izlerinin yok edilmesinde, Helios II kadar estetik bir çözüm üretememektedirler.

Helios II uygulama sonrası, ciltte iz oluşturmama avantajına sahiptir. Gebelikle ortaya çıkan veya doğum sonrası oluşan cilt lekelenmeleri ve güneş ışınlarının yol açtığı lekeler son derece zor tedavi edilirler. Helios II, vücudunuzda oluşan bu tip derin lekelenmeler için en etkili sonucu alacağınız bir uygulama sunar.

Dünyada ilk long pulse özelliğe sahip Q-switched lazer olan Helios II, hızlı ve mükemmel neticeler vermesinin yanı sıra, cildin canlanması ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasında da son derece etkilidir. Tedavi biter bitmez, cildinizdeki canlanmayı ve parlaklığı hemen hissedeceksiniz.

Stratum corneum denilen cildin cansız tabakası intak olarak hasar görmeden kalır. Lazer bu sayede her seansta %15-25 arasında bölgeyi tarayarak 4-5 seansta tüm epidermal veya epidermal-dermal tabaka yenilemesini yapmaktadır. Her Lazer seansında, 1cm2 de 2000 tedavi sütunu ( MTZ -atış sonrası oluşan sütün) açabilen lazerdir. Atışlara bağlı deride kuagülasyon nekrozu, protein denatürizasyonu, ısı etkisi ile oluşan şok zonları ve bu sütünlar arası kalan sağlam dokular oluşur. Bu sütunlarda oluşan hasarlı doku ve leke oluşturan melanin hücreleri vücut tarafından yok edilerek yerlerine alttaki sağlıklı ve normal miktarda melanin içeren dokular ile yerlerini değiştirirler. Böylece deri normal miktarda melanin içeren doku ile kendini yenilemiş olur.