+90 212 291 2091 drnezihkaraca@gmail.com P.tesi - Cuma 09.00 - 18.00

Pürüzsüz cildin sırrı: Medikal cilt bakımı

Pürüzsüz cilt için medikal cilt bakımı olmazsa olmaz

Medikal cilt bakımında kullanılan ürünler cildin eski canlılığını geri kazandırır ve ciltte biriken tüm yağ ve koyu lekeleri yok eder. Yapılan işlemler ile öncelikle yapılan analizlere göre cildin ihtiyaçları belirlenir. Cildin ihtiyaçlarına göre medikal cilt bakımına başlanır. Cildin tabakası yağ ve kirden arınarak daha canlı bir görünüm kazanır. Temizleme işlemi sırasında siyah nokta oluşumunu önlemek ve temiz bir yüze sahip olmak için kapalı ve tıkanmış gözenekler açılır. Bu nedenle medikal cilt bakımı önemli bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde ciltteki yabancı cisimler ve toksinler dışarı atılır.

Medikal cilt bakımı yapan kişiler ölü hücreler arındırılır ve cildin yenilenmesi hedeflenir. Ciltteki sivilce, sivilce ve siyah nokta gibi düzensizlikler ciltten uzaklaştırılır ve cilt canlı bir görünüme kavuşur.

Medikal cilt bakımı adımları

Medikal cilt bakımı yaptırmak isteyen kişiler öncelikle deneyimli uzmanlardan yardım almalıdır. Tedaviden önce cildi analiz edilerek ve kişinin problemi belirlenir. Önce cildin ihtiyaç duyduğu ürünleri seçilir ve ardından medikal cilt bakım sürecini başlatılır.

Medikal cilt bakımda uygulama aşamaları oldukça önemlidir. Aşamaların doğru sırayla ve ürünlerle yapılması elde edilecek sonucu etkileyecektir. Bu nedenle öncelikle cildi tüm yağlardan ve toksinlerden arındırmak için kullanılan temizleme ürünlerini kullanılır. Ardından peeling ile ölü hücreler ciltten çıkartılır. Cildin nefes alabilmesi için buhar verilebilir. İhtiyaç halinde mevcut siyah noktaları vakum yardımıyla temizlenir. Tüm bu uygulamalardan sonra cildi onarmak ve hücre yenilenmesini sağlamak için cilde uygun vitamin ve mineraller kullanılabilir. En son olarak mevsim fark etmeksizin güneş koruyucu uygulamasına geçilir. Tüm bu adımlardan sonra medikal cilt bakımı tamamlanmış olur.

Medikal cilt bakımının cilde sağladığı faydalar nelerdir?

Cilt derinlemesine temizlenir, canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşulur. Cilt elastikiyetini geri kazanır, gözenekler temizlenir. Cilt nem dengesini normal seviyelere getirilmesinde yardımcıdır. Cildin ihtiyacı olan vitamin ve mineraller cilde uygulanır.

Unutmamak gerekir ki medikal cilt bakımı uzman dermatolog hekimlerin kontrolünde yapılması gereken işlemlerdendir. Yanlış yapılan uygulamalar ya da kullanılan ürünler cilt üzerinde kalıcı sonuçlara yol açabilir.

Bir cevap yazın