+90 212 291 2091 drnezihkaraca@gmail.com P.tesi - Cuma 09.00 - 18.00

Silhoutte Soft ipliklerle Aynı Anda İki Etki: Kaldırma ve Yenilenme!

3 Nokta Tekniği

SILHOUETTE SOFT®’un benzersiz yeni teknolojisi ile yüzdeki sarkmalardan kurtulup, yeniden gerilmiş bir yüze kavuşmak,  hacminin yeniden kazanılması, kırışık ve çökük görüntülerin azalması mümkün hale gelmiştir. Daha önce bu etkiyi sağlayacak güçte ama bir o kadar da kolay uygulama yoktu.  SILHOUETTE SOFT® doktor tarafından uygulanan yaklaşık 30 dakikalık bir işlemle 18 aya kadar süren etki sağlamaktadır. “Üç nokta tekniği” adı verilen yöntemle hızlıca işlem uygulanabilmektedir.

SILHOUETTE SOFT® çift yönlü emilebilen iplik ve konilerden oluşmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nde üretilen, rekonstrüktif ve kozmetik cerrahide kullanılarak geliştirilen bu koni ile sütür süspansiyon sistemi altı yılda son halini almıştır.

Yüzün sarkmış bölgelerini kaldırma ve cildi yeniden canlandırma: bu ikili ihtiyacı karşılamak için SILHOUETTE SOFT® üretilmiştir. Bir yandan cildin sarkan bölgeleri konilerle tekrar kaldırılırken bir yandan da iplerin özelliği ile kolajen üretimi yeniden uyarılmakta ve cilt sıkılaşmaktadır.

İp yerleştirildikten sonra uygulama yapılan bölgeye hafif bir basınç uygulanır ve anında o bölgede asma ve kaldırma işlemi gerçekleşir. Bu şekilde doktor cilt yüzeyini yeniden şekillendirilmiş olur ve gözle görülür şekilde pürüzsüz hale getirir. Ardından zaman içinde içerideki ipin kolajen üretimini uyarıcı etkisi ile cildin yenilenmesi ve sıkılaşması uyarılır.

SILHOUETTE SOFT® iplerinin en önemli farkı sadece birkaç çift ip uygulaması ile anında etkili ve doğal sonuca ulaşabilme kabiliyetidir. Yine yüze uygulanan ve 60-100 adet dikiş ipinin uygulanması sonrası aylar içinde sonuç alınmasını sağlayan diğer PDO iplere göre, çok az iple yüze istenilen şekli anında vermek ve rejenerasyon etkisinin 18 aya kadar sürdürmeye devam etmesi en büyük avantajıdır.

Rejeneratif etkisi kademeli ve doğal olarak işleyen bir süreçtir: Polilaktik asit (PLA ), Silhoutte SOFT® iplerinin başlıca bileşenidir, PLA maddesi yıllardır (Kalp-Damar

Cerrahisi ve beyin ameliyatlarında dikiş materyali olarak, ortopedik vidalar ve çivilerinde kullanılan, tıp alanında iyi bilinen bir polimerdir). Bu polimer tamamen biyolojik bir materyal olup, özellikle insanda biyo-uyumlu olması nedeniyle bu tür uygulamalar geliştirilmiştir. Ameliyat dikiş ipliği gibi uygulandığında polilaktik asit, cildin daha derin katmanlarında görev yapar ve derinin kendi kolajenini üretmesini uyarır. Zamanla ve yavaş yavaş ilerleyen bu süreç, sarkık alanların hacmini artırmaya yardımcı olur ve kademeli olarak mükemmel doğal yüz şeklinin oluşmasına katkıda bulunur.

Bugün doktorunuza Silhouette Soft™’un sizin için ne yapabileceğini sorun !

Silhouette Soft™ hacim kaybını toparlamada etkili ve yeni bir tedavi yöntemidir. Silhouette Soft™ yaşlanma belirtilerini tamamen güvenli ve doğal bir yolla durdurmaya olanak sağlar. Silhouette Soft™ bileşenleri natürel ve tamamen emilebilirdir* (*%82-%18 Laktit/ Glikolid materyalinden oluşan çift yönlü koniler ile %100 Polilaktik Asit içeren bir ipten oluşur)
Silhouette Soft™ tedavisi ile yüzünüzdeki sarkmalardan ve ince kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz, yanaklarınız daha hacimli görünebilir ve kaşlarınız doğal bir biçimde kaldırılabilir.
Silhouette Soft™ ile,
• Görünüşünüz yumuşak bir şekilde tekrar tanımlanır: kesi yoktur.

Prosedür tüm cilt tipleri için uygundur –klinik çalışmalarda alerjik reaksiyon testleri yapılmış ve allerjiye rastlanmamıştır.

– Silhouette Soft™ etkisi ne kadar sürer?
Silhouette Soft™ tedavisinin görünebilir estetik yararları 18-24 ay boyunca devam eder. Tedaviden hemen sonra sonuç alınır ve etkisi uzun ömürlüdür. Kişinin yaşı ve yaşam biçimi estetik sonuçların ömrünü etkileyebilir. Silhouette Soft™ uygulaması, örneğin hyalüronik asit dolgular ve botulinum toksin gibi diğer kozmetik tedavilerle birlikte mükemmel bir tamamlayıcıdır. Silhouette Soft™ tedavisi sırasında ve sonrasında bu enjeksiyonlar yapılabilir.

– Tedaviden önce ne yapmak gerekir? 
Beklentilerinizi ve sorularınızı doktorunuzla görüşmenizi öneririz. Daha önce geçirdiğiniz tedavileri ve kullandığınız ilaçları da söyleyiniz.

– Silhouette Soft™ tedavisinden sonra ne yapmak gerekir?
Silhouette Soft™ tedavisi ile yanaklarınız daha yukarıda ve daha hacimli, çene hattına uygulandığında daha belirgin olarak görünecektir. Tedaviden hemen sonra sonuç alınır ve etkisi uzun ömürlüdür. Her estetik tedavide olduğu gibi hafif şişlik, kızarıklık veya morarma olabilir – fakat bunlar birkaç gün içinde kaybolur. Tedaviden hemen sonra normal aktivitenize dönebilirsiniz. Ancak, egzersiz ve yüz masajından kaçınmanız önerilir.

– Silhouette Soft™ tedavisinden hemen sonra ne olacak?
Silhouette Soft™ doktorunuz tarafından yapılan 30 dakikalık bir tedavidir, Sonuçlar en baştan itibaren natüreldir. Görünüşünüzü rahatlamış ve yüzünüzü tazelenmiş hissedeceksiniz. Bu işlem gençleştirme sağlayacak, aynı zamanda da yüz ifadenize canlılık getirecektir. Silhouette Soft™ yüz hatlarını iyileştirir ve hacim kazandırarak daha genç bir görünüm sağlar.


• Doktorunuz tarafından yapılan 30 dakikalık tedavi ile natürel sonuçlar alırsınız…
• Tedaviden sonra iş hayatına ve sosyal hayata hemen geri dönebilirsiniz…
Silhouette Soft™ tedavisinden sonra yüzünüz rahatlamış ve tazelenmiş görünür. Bu işlem gençleştirme sağlar, aynı zamanda da yüz ifadenize canlılık getirir.
Silhouette Soft™ İpleri, Michigan, Amerika’da geliştirilmiş yüksek kalite, konili askı süturu olarak 6 yılllık deneyimi geride bırakmıştır.
Şirkette ISO 13485 kalite sistemi, Avrupa Direktifi 93/42/EEC standardlarına uyumlu olarak uygulanmaktadır. Silhouette Soft™ Medikal Cihaz 3 CE Sertifikası (CE 0499) ile Avrupa marketlerine sunulmuştur.

Silhouette Soft™ Sık Sorulan Sorular:
– Silhouette Soft™ nedir?
Silhouette-Soft ™ hacim kaybı ve ciltteki sarkma ve düşmeye bağlı (yaşlanma sürecinin bir sonucu olarak deri kalitesinin bozulması) etkileri toparlamak için kanıtlanmış yeni bir tedavi yöntemidir. Silhouette-Soft ™ uygulaması doktor tarafından otuz dakikada gerçekleştirilebilir. Yanak bölgesi, Gıdı ve çene hattı, burun kenarı çizgilerinde ve kaş kaldırmada çeşitli tekniklerle kolayca ve kesi olmadan uygulanabilir.