Şişli/İstanbul +90 212 291 2091 drnezihkaraca@gmail.com P.tesi - Cuma 09.00 - 18.00

NEZİH KARACA KİMDİR?

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Denizli’de tamamladı. 1996’da Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne başladı ve 2003 yılında mezun oldu.

Aynı yıl Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji anabilim dalında araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. Ege Üniversitesi’ndeki ihtisası sırasında Prof. Dr. Tuğrul DERELİ ile birlikte Dermatolojik Cerrahi ile yakından ilgilendi ve deri tümörlerinin cerrahi müdahaleleri, tırnak cerrahisi, nevüs eksizyonları, kriyoterapi ile ilgili çalışmalar yaptı.

 

Dermoskopi (ben takibi) konusunda dünyanın en iyileri arasında kabul edilen Prof. Dr. Fezal ÖZDEMİR ile birlikte çalıştı, aynı zamanda Malign Melanom Konseyi’nde iki yıl sorumlu asistan olarak tüm Ege Bölgesi’nden konseye yönlendirilen hastaların tanı, tedavi ve takipleri ile ilgilenerek malign melanomun ciddi multidisipliner yaklaşımında görev aldı.

Dermoskopi (ben takibi) konusunda dünyanın en iyileri arasında kabul edilen Prof. Dr. Fezal ÖZDEMİR ile birlikte çalıştı, aynı zamanda Malign Melanom Konseyi’nde iki yıl sorumlu

asistan olarak tüm ege bölgesinden konseye yönlendirilen hastaların tanı, tedavi ve takipleri ile ilgilenerek malign melanomun ciddi multidisipliner yaklaşımında görev aldı.

Kozmetoloji Biriminde Prof. Dr. İdil ÜNAL, Doç. Dr. İlgen ERTAM ile birlikte Botulinum Toksin Uygulamaları, Dolgu Maddesi Uygulamaları, Kimyasal Peeling Uygulamaları, IPL ile leke-damar tedavisi hususlarında çalışmalar yaptı.

Prof. Dr. Sibel ALPER ile birlikte Alerji Ünitesi’nde PRICK test, PATCH test uygulamaları , Prof. Dr. Günseli ÖZTÜRK ile birlikte hastalara PUVA, dbUVB tedavilerini uyguladı.

2007 yılında Prof Dr. İdil ÜNAL ile birlikte Diyabetik Ayak Konseyi’nde görev yaparak daha sonra bir süre KBB Anabilim dalı’ndan Prof. Dr. Fazıl APAYDIN başkanlığında Oral Mukoza Hastalıkları Konseyi’nde görev aldı.

2009 Eylül- 2012 Temmuz arasında Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Dermatoloji Klinik Şefliği’nde görev yaptı. Bu süre aralığında 2010 yılında İzmir Asker Hastanesi’nde bir yıl süreyle askerlik görevini tamamladı. Bu sırada yarı zamanlı olarak İzmir Özel Ege Sağlık Hastanesi’nde çalıştı.

2010 yılı sonunda The University of Sydney, Sydney Medical School Head of Discipline for Dermatology, Royal Prince Alfred Hastanesi’nde Profesör Wolfgang WHENINGER ile birlikte Dermatolojik Cerrahi fellowship programına katılarak Deri malign tümörlerine cerrahi yaklaşım ve “Kozmetik girişimler eğitimi aldı.

2012 Ağustos’da İzmir Universal Ege Sağlık Hastanesi’nde göreve başladı.

2013 yılında 01 Nisan-01 Haziran aylarında Prof. Dr. Türkan Saylan bursu ile Amerika’da Miami Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Kliniğinde Prof. Dr. Leslie BAUMANN ile Mohs Cerrahisi, Kozmetik Girişimler, Lazer uygulamaları fellowship kursuna katılma şansını yakaladı.

New York Times Bestseller listesine girmiş olan Leslie Baumann’a ait “Skin Type Solutions” isimli kitabın çeviri editörlüğünü üstlenerek, kitabı “Cildinizi Keşfedin” adıyla Türk okurlarıyla buluşturdu.

Universal Ege Sağlık hastanesindeki görevinden Temmuz 2013’te ayrıldı ve şu an Nişantaşı Sculpture Polikliniği Medikal Direktörü ve Dermatoloji uzmanı olarak görevine devam etmektedir.